З 29-го червня по 4-е липня у корпусах НТУУ «КПІ» була проведена Десята ювілейна міжнародна відкрита студентська олімпіада з програмування імені С.О. Лебедєва та В.М. Глушкова KPI-OPEN 2015, яка була організована Національним технічним університетом «Київський політехнічний інститут» та Vanopl Development Group, за підтримки Міністерства освіти і науки України, а також Кібернетичного центру Національної академії наук України. Олімпіада проводиться за оригінальними правилами, що були гармонізовані з міжнародними.

Спонсорами Олімпіади у 2015 році виступили компанії MacPaw та ITVDN.

Інформаційні спонсори KPI-OPEN 2015: gagadget.com, iXBT.com, Hi-Tech Pro, CHIP, Освітній портал ПедПРЕССА, «Шпиль!», Overclockers.ua, «Сети и телекоммуникации», Hardwareluxx, EX.ua, hi-tech.ua, gecid.com, CyberBionic Systematics, «Комп’ютерна газета», MegaObzor.com, IT Expert, «Техногайд», ModLabs.net, «Хакер», IT Business Week, Apps4All, IT News, HiTech.Expert, «Компьютерное обозрение», DLG.ru, «Мир ПК», VideoPay, ITC.ua, Overclockers.ru, itechnology.org.ua, PC Magazine Russian Edition та BrainBasket Foundation.

Призовий фонд складався з ноутбуків MacBook Air, шоломів віртуальної реальності Oculus Rift, комп’ютерів Raspberry Pi, ліцензій на ПЗ CleanMyMac, подарункових сертифікатів на відеокурси ITVDN, а також наборів ColorWay для очищування мобільних пристроїв та оргтехніки і традиційного кришталевого призу KPI-OPEN.

У 2015 році було зареєстровано 92 команди з 5 країн (Україна — 84 команди, Естонія — 3 команди, Литва — 2 команди, Польща — 2 команди, Російська Федерація — 1 команда), які представляли 23 міста та 45 вищих навчальних закладів. За 10 років існування Олімпіади в ній взяли участь 751 команда, 2850 студентів зі 12 країн, 63 міст і 164 вищих навчальних закладів. За сукупністю наведених показників за роки існування Олімпіади, KPI-OPEN — це найбільша в Україні та одна з найбільш масштабних у світі очних студентських олімпіад з програмування, що відбуваються на єдиному майданчику.

Рік Країн Міст ВНЗ Команд (1-3 студента + 1 тренер)
2006 4 12 19 36
2007 4 20 25 57
2008 7 28 46 76
2009 6 30 53 71
2010 7 33 65 87
2011 6 37 57 86
2012 7 31 51 83
2013 8 37 63 90
2014 3 19 42 73
2015 5 23 45 92

Переможцями Десятої ювілейної міжнародної відкритої студентської олімпіади з програмування імені С. О. Лебедєва та В. М. Глушкова KPI-OPEN 2015 стали наступні команди:

1 місце – команда LNU Penguins (Львівський національний університет ім. Івана Франка)

2 місце – команда Frogs (Київський національний університет ім. Тараса Шевченко) та Flawless (Київський національний університет ім. Тараса Шевченко)

 

LNU Penguins                     Frogs                                     Flawless

3 місце – команди ZNTU_SetUp (Запорізького національного технічного університету), Looksery 1 2/3 (Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова) та MAI #1 (Московського Авіаційного Інституту)

 

ZNTU_SetUp                        Looksery 1 2/3                      MAI #1

Фотографії з церемонії нагородження та закриття на офіційному сайті KPI-OPEN 2015 (http://kpi-open.org/photo), або на нашій сторінці у Facebook (www.facebook.com/KPIopen).

Завантажити у високій роздільній здатності фотографії, що були використані у цьому прес-релізі, можна за цим посиланням.

Повний рейтинг команд-учасниць можна переглянути на сторінці результатів офіційного веб-сайту Олімпіади.

Церемонія нагородження та закриття відбулася 03.07.2015 о 12:00, у Залі Вченої Ради НТУУ «КПІ» (корпус 1, Проспект Перемоги, 37). Перед присутніми учасниками, організаторами та гостями Олімпіади виступили:

Михайло Захарович Згуровський — ректор НТУУ «КПІ», голова організаційного комітету Олімпіади KPI-OPEN,

Петро Олексійович Киричок — проректор НТУУ «КПІ»

Іван Плотніков — співініціатор Олімпіади, засновник та керівник групи розвитку Vanopl Development Group.

Олександр Косован — керівник компанії MacPaw

Олександр Марченко — операційний директор CyberBionic Systematics

А також Ірина Муха (ФІОТ) у якості представника Олімпіади з презентацією результатів Олімпіади.

 

ВИСЛОВЛЕННЯ ПАРТНЕРІВ ТА ОРГАНІЗАТОРІВ ОЛІМПІАДИ:

Михайло Захарович Згуровський — ректор НТУУ «КПІ», голова організаційного комітету Олімпіади KPI-OPEN: «За десять років проведення Олімпіади у ній прийняли участь приблизно 2850 молодих програмістів, більшість з яких успішно реалізували себе у науці, бізнесі та, дивлячись більш широко, у житті. Саме заради цих людей ми й працюємо. Також я бажаю поздоровити усіх учасників Олімпіади, а не тільки переможців. Тому що найбільш важливим є те, що учасники прийняли виклик, приїхали сюди та спробували свої сили у чесному змаганні».

 Олександр Косован, керівник компанії MacPaw: «Як випускник КПІ я розумію, як важливо сьогодні підтримувати талановитих юнаків. Я не вагався, коли приймав рішення приєднатися до участі у Олімпіаді KPI-OPEN у якості спонсора. Маю надію, що Олімпіада надихне учасників на нові здійснення та досягнення високих цілей».

 Олександр Марченко, операційний директор CyberBionic Systematics: «Нам було дуже приємно співпрацювати з представниками KPI-OPEN під час проведення 10-ї ювілейної міжнародної студентської Олімпіади з програмування, та ми маємо надію продовжити наші відносини поза рамками тільки одного цього заходу. Справила велике враження підготовка учасників, які, не дивлячись на свій вік, вже дуже гарно себе зарекомендували, та нам було дуже приємно з ними спілкуватися».

Одне з найбільших очних змагань з програмування у світі

За десять років сталого розвитку, починаючи з 2006 року, олімпіада KPI-OPEN перетворилася на ключову подію не тільки для молодих програмістів з України, країн СНД та усієї Східної Європи, але й для багатьох ІТ-компаній, що працюють в Україні. Головна мета проведення олімпіади — звернути увагу суспільства на інтелектуальні змагання серед студентів, популяризація інтелектуального розвитку та роботи у команді, підвищення професійного рівню молодих спеціалістів, розвиток зв’язків між вищими навчальними закладами, а також налагодження приватних контактів між студентами з різних міст та країн. У той же час, ІТ-компанії, які приєднуються до проведення олімпіади, отримують чудовий шанс знайти нових співробітників серед кращих з кращих. Також вже склалася практика проведення у рамках олімпіади презентацій, семінарів та лекцій, на яких спеціалісти ІТ-компаній діляться своїм практичним досвідом та знаннями, а також знайомлять молодих програмістів з актуальними задачами, що стоять перед галуззю на поточному етапі. Крім того, компанії-партнери олімпіади проводять конкурси проектів.

Цікавість до олімпіади KPI-OPEN підтверджується постійним зростанням кількості учасників, розширенням географії турніру, щорічним нарощуванням спонсорської та інформаційної підтримки.

 

Докладний розклад Олімпіади доступний за адресою http://kpi-open.org/schedule/.

Офіційний сайт олімпіади KPI-OPEN: http://kpi-open.org

Контактна інформація: Іван Плотніков, ip@vanopl.com, Vanopl Development Group, +380632379995.

Дати проведення: з 29 червня по 04 липня 2014 року

Місце проведення: Україна, г. Київ, навчальні корпуси НТУУ «КПІ»

Інформація щодо спонсорів

MacPaw (http://macpaw.com/) — це успішна українська компанія, яка розробляє першокласні продукти для OS X та iOS. За час існування команда MacPaw створила низку програм, добре знаних у всьому світі: CleanMyMac, Gemini, Hider, CleanMyDrive. Розробляючи свої продукти, MacPaw намагається зробити їх максимально простими, зручними та функціональними, завдяки чому вони здобули прихильність у мільйонів користувачів у всьому світі.

Проект ITVDN (http://itvdn.com/) — навчальний відео-портал для IT-фахівців, створений у 2014 році міжнародним навчальним центром CyberBionic Systematics з метою навчання програмуванню і технологіям Microsoft для тих, хто хоче стати професіоналом у сфері розробки програмного забезпечення, проектуванні складних програмних систем, веб-розробці та в інших галузях ІТ. Відео-навчання — це реальний шанс отримати корисні, практичні, актуальні знання безпосередньо від лідерів професійної IT-освіти, перебуваючи де завгодно.